Намери ни
To Top

Фрозиноне даде газ към спасението и изпрати Салернитана в Серия „Б“

Фрозиноне постигна много важна победа в битката си за оцеляване в Серия „А“. Възпитаниците на Еузебио Ди Франческо спечелиха с класическото 3:0 домакинството си на Салернитана от 34-тия кръг и спряха серията си от 12 поредни мача без успех в първенството. С това те направиха важна крачка към спасението, като в същото време окончателно решиха съдбата на „морските кончета“, които вече нямат шанс за оставане в елита и са първият сигурен изпадащ този сезон.

Домакините откриха резултата от дузпа в 10-ата минута, отсъдена за изблъскване в гръб на Жуниор Самбия.

Матиас Соуле изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

В 25-ата минута резултатът бе удвоен. Фрозиноне организира контраатака, топката стигна до

Марко Брешианини пред вратата, а той хладнокръвно реализира за 2:0.

Класическото 3:0 оформи Надир Цортеа в 85-ата минута със страхотен далечен удар по земя.

Салернитана също има за какво да съжалява в мача, тъй като два гола на гостите бяха отменени от реферите.

С този успех Фрозиноне излезе над чертата и вече е на 17-ото място с 31 точки. Салернитана пък вече официално изпадна в Серия „Б“, като заема последното 20-о място с 15 точки.